خواص مکانیکی پلیمرهای ترموپلاست چیست؟

پلیمرهای ترمو پلاستیک به دو دسته تقسیم میشوند:

1- آمورفAmorphous))

2- سمی کریستالینsemi-crystalline)) یا نیمه بلورین

ویژگی آمورفها گره خوردگیهای متعددی است که در ساختار زنجیر آنها وجود دارد.مشاهده میشود که در زنجیرهای آمورف گره خوردگیهای زیادی وجود دارند، بدون اینکه این زنجیرها ی غیر موازی روی هم تا شده باشند.همین امر باعث میشود که آمورفها ساختار بلورین پیدا نکنند.به تبع همین گره خوردگیها، فضای خالی بین زنجیرهای پلیمری افزایش پیدا میکند و باعث شفافیت و عبور نور میشود.

اما پلیمرهای نیمه بلورین(سمی کریستالین) دارای زنجیر های موازی و منظم هستند.و زنجیرهای پلیمری به خوبی روی هم تا شده و به اصطلاح کامپکت ((compactمیشوند و قابلیت عبور نوررا تقریبا ندارند.البته ذکر این نکته لازم است که همه ی پلیمرهای بلورین اینگونه نیستند.

باید توجه داشت که پلیمر صد درصد بلورین وجودندارد بیشترین بلورینگی را در بین پلیمرها پلی اتیلن دارد که تقریبا تا 90 درصد بلورینه میشود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

NadPolymer

صنعت تولید رزین در ایران سابقه ای بالغ بر چند دهه دارد و وارد شدن به این بازارو رقابت با شرکتهای بزرگ و صاحب سبکِ این صنعت تنها در سایه رضایمندی مشتریان و تامین نیازه و خواسته ی آنها ممکن است. در حال حاضر شرکت ناد پلیمر با ظرفیت تولیدِ بالغ بر 20 هزارتن انواع رزین (10 هزارتن رزین پلی استر غیر اشباع ، 3 هزارتن رزول و 7 هزارتن انواع رزین اکرلیک) در سال در حال خدمت رسانی به صنعت مواد شیمیایی کشور است و در صورت نیاز شرکتهای تولیدی آماده ارائه انواع رزینهای سفارش نیز هست.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر

خانم مظفری

مسئول فروش

خانم مظفری