مصاحبه شیمی نیوز با شرکت نادپلیمر (کولان سل) در نوزدهمین نمایشگاه بین الملی رنگ و رزین تهران

شرکت کولان سل در سال 1387 اولین پروانه بهره برداری تولید پد سلولزی در ایران را دریافت نمود و تحت عنوان کارخانه پد سلولزی در شهرک صنعتی اشتهارد واقع در استان البرز شروع به کار کرد. از مواد تولیدی این کارخانه در صنایع گوناگون از جمله مرغداری ها، تولید کولرهای آبی، گلخانه ها و نیروگاه ها استفاده می گردد.

* دید کلی شما نسبت به نمایشگاه چه بوده و نمایشگاه امسال را چگونه ارزیابی کردید؟
– ما امسال برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کردیم درحالیکه سال های قبل فقط بازید کننده بودیم. کسب و کار ما اصلا بحث شیمیایی نبود و از ده پانزده سالی که با تولید آشناییم یکی دوسال است که وارد تولید مواد شیمیایی شده ایم. اما با گفت و گوهایی که با دوستان و همکاران داشتیم از کسب و کارشان راضی تر بودند و افق دید بهتری را برای وضعیت بازارپیش بینی می کردند.

* با توجه به این که به عنوان بازدیدکننده هم شرکت کردید. تفاوت بارز نمایشگاه پارسال و امسال را در چه  می دانید؟
– از سال 91 یا 92 به بعد تهیه ی مواد اولیه کمی سخت بود؛ مخصوصا در سال 96 و 97 که ما نیز با مشکل تامین مواد شمیایی مواجه بودیم، ولی امسال اکثر دوستان افق بازار را بهتر می بینند و فکر می کنند که چه از لحاظ تامین مواد اولیه و چه به لحاظ فروش، مشتریان پایدارتری نسبت به سال های قبل خواهند داشت.

* یعنی بیشتر هدفشان توسعه کسب و کارهای درونی خودشان بوده؟
– دقیقا. ما الان خودمان در همین مدتی که وارد بازار تولید مواد شیمیایی شده ایم، مدام در حال توسعه ی کسب و کارمان هستیم و امیدواریم در سال پیش رو چند محصول دیگر را وارد سبد محصولات خود کنیم.

* با توجه به این که امروز روز آخر نمایشگاه است، هدف و دستاورد خود را از این نمایشگاه چه می دانید؟
– این نمایشگاه برای ما بسیار عالی بود. دوستانی که سال هاست در این بازار هستند تقریبا وضعیتشان را می دانند و رقبا و مشتریانشان را می شناسند. ولی ما در این نمایشگاه با طیف وسیعی از مشتریان و رقبای خودمان آشنا شدیم که در چه سطحی کار می کنند. به نظر من افق روشن تری از آن چه که فکر می کردیم برای ما وجود دارد.

* به نظر شما وجه تمایزتان با رقبای داخلی در چیست؟
– به طور کلی شرکت ما، شرکت چابکی است. و چون ما یک تیم هستیم و همه با یکدیگر برای رشد و پیشرفت هم قسم هستیم، فکر می کنم که بتوانیم بهتر از رقبایمان به هدف مشتری مداری نزدیک شویم.

* بزرگترین دستاورد شما طی سال های فعالیتتان چه بوده است؟
– بزرگترین دستاوردمان حفظ رضایت مشتری بوده است. اگر بخواهم مثال ملموس تری بزنم، یکی از دلایل وارد شدن ما به عرصه ی تولید مواد شیمیایی همین بود. ما مواد شیمیایی را مصرف می کردیم ولی چون بسیاری از مواقع شرکت ها مواد اولیه ی ما را به موقع تحویل نمی دادند و از آن طرف ما به مشتریانمان قول تحویل به موقع را داده بودیم دچار مشکل می شدیم و یکی از دلایلی که به تولید مواد اولیه رو آوردیم همین مسئله بود.

* یعنی زمان بندی مناسبی دارید.
– بله ما از همین الان می دانیم که تا پایان سال آینده در چه ماهی چه کاری می خواهیم انجام دهیم. برنامه ریزی بسیار دقیقی داریم و بر اساس برنامه ریزی ها تامین مواد اولیه انجام می شود و پس از آن به مشتری هایمان قول می دهیم. فکر می کنم همین برنامه ریزی دقیق و مشتری مداری است که برای تیم و کارکنان ما این افق روشن را ایجاد کرده است.

* برای سال آینده خود چه چشم اندازی را در نظر گرفتید؟
– برای سال آینده که سال اول حضور ماست امیدواریم که حداقل بتوانیم 20 درصد از سهم بازار را از آن خود کنیم.

* راه حل های عملی شما در این خصوص چیست؟
– تکنیک های زیادی برای جذب مشتری وجود دارد. از این تکنیک ها می توان به ارائه محصول با کیفیت، تحویل به موقع محصول، قیمت رقابتی و مسائلی از این دست است. اگر مشتری مطمئن باشد که کیفیت مناسبی را از شما گرفته، قیمت هم مناسب است و سر وقت محصول را به او تحویل می دهید قطعا از شما راضی خواهد بود و همین مشتری راهی برای تبلیغ و جذب مشتریان بیشتر هم خواهد بود.

* آیا برای توسعه ی کسب و کار خودتان از ابزارها و فناوری های دیجیتال هم استفاده کردید؟ منظور پلتفرم ها و روش های دیجیتال مارکتینگ است.
– یکی از بزرگترین پلتفرم هایی که ما استفاده کردیم، شیمی بازار است. و خیلی هم از آن راضی هستیم. ما محصولاتمان را در پلتفرم های مختلف، سایت شما و سایت همکار شما و سامانه های دیگر معرفی کردیم و بازخورد های خوبی داشتیم. بازار به سمتی می رود که مشتری می خواهد در اسرع وقت با یک سرچ راحت در موتورهای جست و جو به محصول مورد نظرش برسد. بنابراین پلتفرم هایی که برایتان مثال زدم کمک می کند مشتری سریع تر به نتیجه برسد، و بازخورد خیلی خوبی هم داشته است. به عنوان مثال در سه ماهه ی گذشته شاید بالغ بر 40 تا 60 درصد فروش ما از طریق پلتفرم شیمی بازار صورت گرفته است.
دنیا دارد به سمت دنیای مجازی پیش می رود. اگر شما بخواهید با شهری در ایران و یا کشوری دیگر کار کنید، مسلما از دنیای مجازی استفاده می کنید. ارسال عکس ها، داده های فنی محصولات، یا هر چیز دیگری در اسرع وقت انجام می شود. ما به دنیای مجازی نیاز داریم و اگر از آن درست و بجا استفاده کنیم و تبلیغاتمان در آن خوب باشد، قطعا به نتیجه می رسیم.

* با توجه به استفاده شما از پلتفرم شیمی بازار چه نقاط ضعف و قوتی در این پلتفرم مشاهده کرده اید؟
– اگر ما جدولی را در نظر بگیریم که یک سمتش مثبت باشد و یک سمتش منفی، مسلما نکات مثبتش بیشتر بوده است. ولی هر سازمانی، به هرحال نقطه ضعف هم دارد. نقطه ضعفی که من در شیمی بازار دیده ام، نحوه ی سفارش گیری از مشتریانی است که از طریق خود پلتفرم سفارش می گیرند. یعنی محصولی را از ما خواسته اند که اصلا در سبد کالایی ما نبوده ولی در یک شاخه کالایی بودیم، و آن سفارش برای ما درخواست داده شده و ما پاسخی نداشته ایم. نقاط قوت بسیار زیادی هم داشته، این که ما سریعا توانستیم در بازار از طریق این پلتفرم و پشتیبانی خوب شیمی بازار و آگهی های مناسبی که برای ما انجام دادند شناخته شویم. بازخورد خوب بعد از ارائه ی این آگهی ها، تماس هایی بود که در پلتفرم شیمی بازار داشتیم. ولی خوب یک سری نقاط ضعف هست و من آن چیزی که حضور ذهن داشتم خدمتتان عرض کردم. و نقاط قوتش بسیار بیشتر از نقاط ضعف است.

* به عنوان اتمام این مصاحبه نکاتی را که مدنظرتان بود و پرسیده نشد بفرمایید.
– حضور در نمایشگاه بسیار مفید است. و ما را با خواسته ی مشتریان آشنا می کند. مشتریان ولی نعمت ما هستند. این نمایشگاه برای ما و شرکت های دیگر هم نوید بخش است و امیدوارم که سال آینده برای ملت ما سالی پر از امید باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .


دسته بندی مقالات


لیست قیمت رزین


ارتباط با ما

لوگو نادپلیمر | تولیدکننده انوع رزین‌های پلی‌استر غیراشباع، فنولیک و اکریلیک پایه آب

شرکت کولان سل، با دارا بودن تیم تحقیق و توسعه فعال قادر به طراحی و تولید انواع رزین های پلی استر غیراشباع، اکرلیک و فنولیک مورد نیاز مشتریان است. همچنین این شرکت دارای تیم بازاریابی و فروش بسیار با تجربه بوده که محصولات این شرکت را در بازارهای داخلی و بازارهای خارجی عرضه می نمایند.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای سعیدی پور

سرپرست فروش

آقای سعیدی پور

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر