رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن (8)

رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن (8)

مروری بر رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن (8)

اصلاح رزین فنولیک:

پخت رزین های فنولیک نووالاک

  • پخت رزین نووالاک با رزول جامد

از رزول جامد میتوان برای پخت و اصلاح رزین های نووالاک استفاده نمود. از آمیزه رزول و نووالاک در ترکیبات قالب گیری، جهت کاربردهای الکتریکی استفاده میشود. همچنین پارچه های نمدی ساخته شده از این روش می توانند به عنوان بوگیر در صنعت خودرو و عایق در بسیاری از صنایع به کار برده شود.

  • پخت با هگزامتیلن تترامین

بر خلاف روزل ها، رزین های نووالاک با اضافه کردن جزء دومی، در محدوده دمایی 170-130 درجه پخت میشوند و با افزایش دما زمان پخت کاهش میابد. جزء دومی که باید اضافه شود میتواند هگزامتیلن تترامین، پارافرمالدهید یا تری اکسان باشد. هگزامین به طورگسترده ای به عنوان عامل پخت و به نسبت %15-8 وزنی به کار برده می شود. ساختار هگزامین در اثر قرار گرفتن در معرض حرارت، شکسته شده و منجر به تولید فرمالدهید و آمونیاک طبق واکنش زیر میشود.

فرمالدهید، ایجاد کننده پل های متلینی است و آمونیاک نقش کاتالیزور را در واکنش های پخت بر عهده دارد. به کمک هگزامین، سرعت پخت رزین را میتوان کنترل کرد. هرچه میزان هگزامین بیشتری استفاه شود سرعت پخت بیشتر میشود و در نتیجه زمان پخت کاهش میابد. در شکل زیر ساختار نووالاک پخت شده نشان داده شده است.

برای دریافت اصل مقاله لطفا کلیک کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دسته بندی مقالات


لیست قیمت رزین


ارتباط با ما

Logo Nadpolymer

صنعت تولید رزین در ایران سابقه ای بالغ بر چند دهه دارد و وارد شدن به این بازار و رقابت با شرکت های بزرگ و صاحب سبکِ این صنعت تنها در سایه رضایتمندی مشتریان و تأمین نیاز و خواسته ی آن ها ممکن است. در حال حاضر شرکت نادپلیمر با ظرفیت تولیدِ بالغ بر 20 هزارتن انواع رزین (10 هزارتن رزین پلی استر غیر اشباع، 3 هزارتن رزول و 7 هزارتن انواع رزین اکریلیک) در سال در حال خدمت رسانی به صنعت مواد شیمیایی کشور است و در صورت نیاز شرکت های تولیدی آماده ارائه انواع رزین های سفارشی نیز هست.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای سعیدی پور

سرپرست فروش

آقای سعیدی پور

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر