خواص فیزیکی و مکانیکی رزین پلی استر به چه معناست؟

خواص فیزیکی و مکانیکی رزین پلی استر به چه معناست؟

خواص فیزیکی و مکانیکی رزین پلی استر

 

نتیجه عکس العمل ماده در برابر نیروهای فیزیکی وارد شده به آنرا خواص مکانیکی (Mechanical Properties) ماده میگویند. به عبارت دیگر خواص مکانیکی هر ماده در نتیجه خواص فیزیکی ایجاد میشود و این خواص  برای هر ماده ذاتی هستند. همانطور که اشاره شد خواص مکانیکی به واسطه اعمال خواص فیزیکی ایجاد میشوند و در نتیجه میتوان این خواص را به شیوه های مختلف اندازه گیری کرد.

زمانی که بتوانیم عکس العمل ماده را در برابر نیروهای فیزیکی توصیف کنیم، به خواص مکانیکی ماده رسیده ایم. این خواص طی تست های مختلف بررسی میشوند.


آزمایش های خواص مکانیکی رزین

 

با انجام آزمایش های مربوطه و ثبت نتایج خواص مکانیکی مواد یا قطعه و یا رزین مشخص میشود چنانچه خواص مکانیکی با استانداردهای تولید قطعه و با الزامات مشتریان منطبق نباشد میتوان در مراحل بعد به کمک تغییر در ترکیب مواد و یا رزین و به روش های مختلف رزین در حین تولید را به مرحله ای رساند که قابل استفاده باشد.

خواص مکانیکی رزین چیست؟

 

در رزین پلی استر غیر اشباع به مجموعه ی المان ها و تست هایی که شامل استحکام کششی، سختی بارکول، ازدیاد طول، اچ دی تی (HDT) جمع شدگی طولی و درصد جذب آب در رزین پلی استر غیر اشباع است، خواص مکانیکی رزین پلی استر غیر اشباع میگویند. این خواص قبل از اینکه رزین بخواهد مورد استفاده قرار بگیرد باید به طور کامل بررسی شوند. این خواص با انواع دستگاه های مختلف قابل اندازه گیری هستند و معمولا برای تعیین خواص مکانیکی از قالب های خاص استفاده میشود.

خواص مکانیکی در تولید محصول

 

معمولا شرکت های معتبر تولید کننده قطعات فایبر گلاس، لوله و اتصالات جی آر پی و اف آر پی، تولید کنندگان ورق های فایبر گلاس، تولید کنندگان قایق های تندرو و لنج ها، قبل از استفاده از رزین پلی استر خواص مکانیکی آنرا بررسی میکنند. خواص مکانیکی رزین پلی استر توسط تولید کننده در دیتا شیت محصول قید میشود برای اطمینان از اعداد و خواص اعلام شده، توسط تولید کننده در دیتا شیت و برای استفاده بهتر از رزین معمولا مصرف کنندگان رزین نیز خواص مکانیکی رزین را در آزمایشگاه ها خود مجددا بررسی میکنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دسته بندی مقالات


لیست قیمت رزین


ارتباط با ما

Logo Nadpolymer

صنعت تولید رزین در ایران سابقه ای بالغ بر چند دهه دارد و وارد شدن به این بازار و رقابت با شرکت های بزرگ و صاحب سبکِ این صنعت تنها در سایه رضایتمندی مشتریان و تأمین نیاز و خواسته ی آن ها ممکن است. در حال حاضر شرکت نادپلیمر با ظرفیت تولیدِ بالغ بر 20 هزارتن انواع رزین (10 هزارتن رزین پلی استر غیر اشباع، 3 هزارتن رزول و 7 هزارتن انواع رزین اکریلیک) در سال در حال خدمت رسانی به صنعت مواد شیمیایی کشور است و در صورت نیاز شرکت های تولیدی آماده ارائه انواع رزین های سفارشی نیز هست.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای سعیدی پور

سرپرست فروش

آقای سعیدی پور

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر