رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن (1)

رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن (1)

مروری بر رزین فنولیک و روش های اصلاح آن (1)

رزین فنولیک جزء قدیمی ترین رزین های گرما سخت است که علی رغم گذشت بیش از یک صد سال از عمر آنها هم اکنون نیز کاربردهای شایان توجهی در ساخت چسب ها ، پوشش ها ، عایق های صنعتی ،صفحات مدار چاپی ، سپرهای حرارتی و کاپوزیت های پیشرفته دارد.

ویژگی بارز این رزین ها ، مقاومت حرارتی بالا همراه با قیمت پایین آن می باشد. رزین های فنولیک از واکنش فنول یا مشتقات آن با آلدهید ها در حضور کاتالیزور تهیه میشوند و بسته به نسبت مولی فنول به فرمالدهید و اسیدی یا بازی بودن کاتالیزور ، رزین حاصل میتواند از نوع روزل یا نووالاک باشد.

رزین های رزول از نظر ذاتی  گرما سخت و در اثر اعمال حرارت ، شبکه ای و پخت میشوند، اما رزین های نووالاک به تنهایی گرما نرم و با افزودن عامل پخت و اعمال حرارت شبکه ای میشوند.

رزین های فنولیک یکی از رزین هایی است که به تنهایی خصوصیات فیزیکی و مکانیکی مطلوبی ندارند و برای اینکه بتوان از آنها در کاربردهای مهندسی استفاده کرد باید ساختار آن را اصلاح نمود. متداول ترین روشه های اصلاح ساختاری رزین های فنولیک استفاده از عامل پخت و مواد پرکننده می باشند.استحکام کششی و خمشی رزین تقویت نشده، پایین می باشد، همچنین بالا بودن ضریب انبساط حرارتی آن سبب میشود در دماهای بالا، رزین دچار جمع شدگی شود که استفاده از روش های فوق تا حد مطلوبی این معضل را برطرف می سازد.رزین های فنولیک

رزین فنولیک که گاهی به آن فنوپلاست نیز میگویند، از قدیمی ترین رزین های آلی شناخته شده می باشند که از همان ابتدا مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفتند.

ویژگی های بارزی نظیر مقاومت حرارتی بالا،عایق الکتریکی بودن و مقاومت شیمیایی ،این رزین را به یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین رزین ها تبدیل نموده است.

رزین های فنولیک یکی از رزین هایی است که به تنهایی خصوصیات فیزیکی و مکانیکی خوبی ندارد.استحکام رزین اصلاح نشده پایین و استحکام خمشی، که در واقع مقاومت رزین پخت شده، در برابر تغییر فرم و بر اثر اعمال بار است ، ناچیز می باشد.همچنین بالا بودن ضریب انبساطی حرارتی آن سبب جمع شدگی زیادی پس از عملیات حرارتی می شود اما خوشبختانه با روش های اصلاحی صورت گرفته این رزین ها ،مصارف و کاربردهای متنوع و مختلفی در تهیه و ساخت چسب ها ،چند لایه ها،پوشش ها ،اسفنج های فنولیک و الیاف مصنوعی و نظایر آن پیدا کرده اند که چنین کاربردهای گسترده ای اهمینت رزین های فنولیک را پیش از پیش مشخص می سازد.

برای دریافت اصل مقاله به این صفحه مراجعه کنید: کلیک کنید.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

NadPolymer

صنعت تولید رزین در ایران سابقه ای بالغ بر چند دهه دارد و وارد شدن به این بازارو رقابت با شرکتهای بزرگ و صاحب سبکِ این صنعت تنها در سایه رضایمندی مشتریان و تامین نیازه و خواسته ی آنها ممکن است. در حال حاضر شرکت ناد پلیمر با ظرفیت تولیدِ بالغ بر 20 هزارتن انواع رزین (10 هزارتن رزین پلی استر غیر اشباع ، 3 هزارتن رزول و 7 هزارتن انواع رزین اکرلیک) در سال در حال خدمت رسانی به صنعت مواد شیمیایی کشور است و در صورت نیاز شرکتهای تولیدی آماده ارائه انواع رزینهای سفارش نیز هست.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر

خانم مظفری

مسئول فروش

خانم مظفری