کاربرد ویسکوزیته در رزین

کاربرد ویسکوزیته در رزین

کاربرد ویسکوزیته در رزین

تعریف ویسکوزیته


شاخص اندازه گیری مقاومت یک مایع نسبت به حرکت و جریان یافتن ویسکوزیته یا همان گرانروی میباشد. به مقاومت یک گاز یا مایع در برابر جا به جایی یا لغزیدن لایه ها هنگامی که در معرض تنش برشی قرار میگیرند، گرانروی میگویند. نام های دیگر ویسکوزیته، چسبناکی و ناروانی میباشند.

انواع مایعات از نظر ویسکوزیته


مطالعه نیوتن در مورد ویسکوزیته در قانون دوم حرکت نیوتن انجام شده است و ما میتوانیم مایعات را به دو دسته ی نیوتنی و غیر نیوتنی تقسیم بندی کنیم:

مایع نیوتنی


مایع نیوتنی مایعی است که علی رغم تغییراتی که در سرعت برشی آن ایجاد میشود، ویسکوزیته ی پایدار دارد. آب نمونه مشهوری از مایعات نیوتنی است.

مایع غیر نیوتنی


مایع غیرنیوتنی مایعی است که در برابر تغییرات در سرعت برشی، دما و مانا پایدار نیست و با افزایش و یا کاهش ویسکوزیته شناخته میشود. رزین پلی استر غیر اشباع را میتوان یک مایع غیرنیوتنی نامید. اندازه گیری ویسکوزیته اکثرا در مورد مایعات غیرنیوتنی است.

چرا ویسکوزیته را اندازه گیری میکنیم؟

آگاه بودن از مقدار ویسکوزیته یک مایع میتواند برای ما مهم باشد، به این دلیل که بسیاری از اندازه گیری های واحد های کنترل کیفی شرکت ها مبتنی به عدد ویسکوزیته میباشد.

 

کاربرد ویسکوزیته در رزین

تولید کنندگان رزین میبایست ویسکوزیته رزین را در حد مناسب و ثابت نگه دارند. ثابت بودن عدد ویسکوزیته برای مشتری مهم است چرا که میزان اضافه کردن ادتیوها و همچنین درصد اضافه کردن حلال و شکل نهایی محصول به ویسکوزیته نیز مرتبط است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .


دسته بندی مقالات


لیست قیمت رزین


ارتباط با ما

لوگو نادپلیمر | تولیدکننده انوع رزین‌های پلی‌استر غیراشباع، فنولیک و اکریلیک پایه آب

شرکت کولان سل، با دارا بودن تیم تحقیق و توسعه فعال قادر به طراحی و تولید انواع رزین های پلی استر غیراشباع، اکرلیک و فنولیک مورد نیاز مشتریان است. همچنین این شرکت دارای تیم بازاریابی و فروش بسیار با تجربه بوده که محصولات این شرکت را در بازارهای داخلی و بازارهای خارجی عرضه می نمایند.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای سعیدی پور

سرپرست فروش

آقای سعیدی پور

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر