افزودنی های پلیمر

افزودنی های پلیمر

افزودنی های پلیمر

یکی از واقعیت هایی که در صنعت پلیمر ها وجود دارد این است که هیچ پلیمری معمولا به صورت خالص به کار نمی رود و همیشه یک افزودنی در پلیمر استفاده میشود و قاعدتا این افزودنی ها به منظور کاربردهای خاص استفاده میشوند. در ادامه به اختصار به بعضی از این افزودنی ها اشاره میکنیم:

  • نرم کننده ها (Lubricants)

یکی از مهمترین افزودنی ها نرم کننده ها (Lubricants) هستند، که نقش پلاستی سایزر و روان کننده را در زنجیر پلیمر ایفا میکنند و باعث نرم تر شدن ساختار پلیمر میشوند و به طبع آن انعطاف پذیری پلیمر و در نهایت فرآیند پذیری و قالب گیری پلیمر افزایش پیدا میکند.

  • پر کننده ها (Fillers)

هدف از استفاده از پرکننده ها بهبود استحکام مکانیکی و کاهش قیمت پلیمر است. از پرکننده های پر مصرف میتوان از کلسیم کربنات نام برد، که در پی وی سی استفاده میشود.

  • پایدار کننده های حرارتی (Heat Stabilizers)

پایدار کننده های حرارتی باعث ثبات خواص پلیمر در دماهای بالاتر میشوند. مانند ترکیبات بازی فلزات سنگین-فسفات سرب)

  • پایداره کننده های نوری (UV Stabilizers)

کاربرد این افزودنی ها جذب اشعه های یو وی (UV) و محافظت از پلیمر در برابر نور خوشید است. مانند دوده و کربن و افزودنیهای سیاه رنگ

  • آنتی اکسیدانها

آنتی اکسیدان ها با رادیکالهای آزاد واکنش میدهند و از تخریب اکسیداسیونی پلیمرها جلوگیری میکنند. مانند مشتقات فنلی و آمینی

  • عوامل ضد الکتریسته ی ساکن

افزودنی هایی که با عنوان عوامل ضد الکتریسته ی ساکن شناخته میشوند باعث بهبود قطبیت پلیمر میشوند و هر چقدر این قطبیت بهبود پیدا کند مانع از تجمع گرد و غبار و بار الکتریکی در سطح پلیمر میشود. مانند اسید فسفریک

  • تاخیر اندازهای شعله

تاخیر انداز های شعله افزودنی هایی هستند که در هنگام آتش سوزی از پیشرفت شعله جلو گیری میکنند و یا اینکه با جذب انرژی حرارتی از پیشرفت شعله و اشتعال پلیمر جلوگیری میکنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


دسته بندی مقالات


لیست قیمت رزین


ارتباط با ما

Logo Nadpolymer

صنعت تولید رزین در ایران سابقه ای بالغ بر چند دهه دارد و وارد شدن به این بازار و رقابت با شرکت های بزرگ و صاحب سبکِ این صنعت تنها در سایه رضایتمندی مشتریان و تأمین نیاز و خواسته ی آن ها ممکن است. در حال حاضر شرکت نادپلیمر با ظرفیت تولیدِ بالغ بر 20 هزارتن انواع رزین (10 هزارتن رزین پلی استر غیر اشباع، 3 هزارتن رزول و 7 هزارتن انواع رزین اکریلیک) در سال در حال خدمت رسانی به صنعت مواد شیمیایی کشور است و در صورت نیاز شرکت های تولیدی آماده ارائه انواع رزین های سفارشی نیز هست.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای سعیدی پور

سرپرست فروش

آقای سعیدی پور

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر