عدد اسیدی در پلی استر

عدد اسیدی در پلی استر

عدد اسیدی چیست؟

یکی از خواص شیمیایی مهم در رزین ها عدد اسیدی است که نام های دیگری مانند ارزش اسیدی، یا عدد خنثی سازی یا اسید ولیو (Acid Value)  نیز شناخته میشود. این خاصیت شیمیایی در مورد پلی استرها و انتخاب آن ها برای کاربرد های خاص اهمیت دارد. همچنین در تولید پلی استر با بررسی این خاصیت، فرآیند تولید کنترل می شود.
ارزش اسیدی مقدار میلی گرم پتاسیم هیدروکسید مورد نیاز جهت خنثی کردن اسید های چرب آزاد موجود در یک گرم نمونه آزمایش عدد اسیدی است.
واحد سنجش عدد اسیدی میلی گرم کا او هاش برگرم است.
این خاصیت برای تعیین کمیت اسیدیته یک رزین کاربرد دارد و برای تعیین عدد اسیدی، یک گرم رزین را با 50 گرم استون با KOH وارد عمل نیتراسیون میشودKOH  با اسید های اضافی واکنش میدهد.
از دو قطره فنول فتالین به عنوان شناساگر استفاده میشود با اضافه کردن قطره قطره KOH به مخلوط اضافه میشود. جایی که اسیدی وجود ندارد فنول فتالین باعث تغییر میشود. مقدار KOH استفاده شده مشخص کننده عدد اسیدی رزین است.
برای یک رزین پلی استر مرغوب ارزش اسیدی میبایست کمتر از 40 باشد یعنی 40 میلیگرم KOH بر گرم.

منبع: ویکی پدیا-ارزش اسیدی

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .


دسته بندی مقالات


لیست قیمت رزین


ارتباط با ما

لوگو نادپلیمر | تولیدکننده انوع رزین‌های پلی‌استر غیراشباع، فنولیک و اکریلیک پایه آب

شرکت کولان سل، با دارا بودن تیم تحقیق و توسعه فعال قادر به طراحی و تولید انواع رزین های پلی استر غیراشباع، اکرلیک و فنولیک مورد نیاز مشتریان است. همچنین این شرکت دارای تیم بازاریابی و فروش بسیار با تجربه بوده که محصولات این شرکت را در بازارهای داخلی و بازارهای خارجی عرضه می نمایند.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای سعیدی پور

سرپرست فروش

آقای سعیدی پور

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر