رزین مجسمه سازی چیست؟

امروزه با رونق گیری صنعت مجسمه سازی و رشد و توسعه ی روز افزون آن، استفاده از رزین ها و به طبع هاردنر و کاتالیزور ها نیز افزایش داشته است. به طوری که در حال حاضر برای ساخت اکثر مجسمه ها (تندیس، سردیس و …) از رزین های مجسمه سازی استفاده میشود. یکی از انواع رزین های مورد استفاده در صنعت مجسمه سازی، رزین های پلی استر غیر اشباع میباشند.

رزین پلی استر در ابتدا به شکل مایعی است به غلظت مربا، ولی وقتی با هاردنر (سخت کننده) مخلوط می گردد، پس از مدتی حرارت آن بالا می رود و به حالت ژله در می آید و سپس سخت و محکم می گردد. البته با اضافه کردن چند قطره کاتالیزور می توان زمان خشک شدن را کاهش داد. رزین پلی استر برای سفت شدن باید در کوره پخته شود.

میزان استفاده از هاردنر و کاتالیزور در کیفیت، دوام و رنگ آن تاثیر دارد. رزین پلی‌استر ماده‌ای همه‌ فن حریف است که برای روکش‌ کردن، قالب‌گیری و ساختن اشیا و معمولاً همراه با پارچه‌های فایبرگلاس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته: به دلیل چسبندگی زیاد رزین پلی استر، باید داخل قالب را صاف بگیریم و از جداکننده ها در داخل آن استفاده کنیم. برای این کار می توانیم از پارافین و یا فیلم استفاده کنیم. فیلم، مایعی است که با قلم مو بر سطح قالب زده می شود و پس از خشک شدن، یک لایه ی نایلون مانند نازک ایجاد می کند. رزین های پلی استر شرایط نگهداری خاصی دارند و باید در جایی تاریک و خنک نگهداری شوند تا حداکثر عمر (6 ماه) را بکنند.

رزین مجسمه سازی 1112
سفارش دهید
رزین مجسمه سازی 1114
سفارش دهید
Previous
Next
لوگو نادپلیمر | تولیدکننده انوع رزین‌های پلی‌استر غیراشباع، فنولیک و اکریلیک پایه آب

شرکت کولان سل، با دارا بودن تیم تحقیق و توسعه فعال قادر به طراحی و تولید انواع رزین های پلی استر غیراشباع، اکرلیک و فنولیک مورد نیاز مشتریان است. همچنین این شرکت دارای تیم بازاریابی و فروش بسیار با تجربه بوده که محصولات این شرکت را در بازارهای داخلی و بازارهای خارجی عرضه می نمایند.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای سعیدی پور

سرپرست فروش

آقای سعیدی پور

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر