افزودنیهای صنعت پلیمر

افزودنیهای صنعت پلیمر

یکی از واقعیتهایی که در صنعت پلیمر ها وجود دارد این است که هیچ پلیمری معمولا به صورت خالص به کار نمی رود و همیشه یک افزودنی در پلیمر استفاده میشود و قاعدتا این افزودنیها به منظور کاربردهای خاص استفاده میشوند. در ادامه به اختصار به بعضی از این افزودنیها اشاره میکنیم:

  • نرم کننده ها(Lubricants)

یکی از مهمترین افزودنیها نرم کننده ها (Lubricants) هستند،که نقش پلاستی سایزر و روان کننده را در زنجیر پلیمر ایفا میکنند و باعث نرم تر شدن ساختار پلیمر میشوند و به طبع آن انعطاف پذیری پلیمر و در نهایت فرآیند پذیری و قالب گیری پلیمر افزایش پیدا میکند.

  • پر کننده ها (Fillers)

هدف از استفاده از پرکننده ها بهبود استحکام مکانیکی و کاهش قیمت پلیمر است .از پرکننده ها ی پر مصرف میتوان از کلسیم کربنات نام برد،که در پی وی سی استفاده میشود.

  • پایدار کننده های حرارتی(Heat Stabilizers)

پایدار کننده های حرارتی باعث ثبات خواص پلیمر در دماهای بالاتر میشوند.مانند ترکیبات بازی فلزات سنگین-فسفات سرب)

  • پایداره کننده های نوری(UV Stabilizers)

کاربرد این افزودنیها جذب اشعه های یو وی(UV) ومحافظت از پلیمر در برابر نور خوشید است. مانند دوده و کربن و افزودنیهای سیاه رنگ

  • آنتی اکسیدانها

آنتی اکسیدانها با رادیکالهای آزاد واکنش میدهند واز تخریب اکسیداسیونی پلیمرها جلوگیری میکنند. مانند مشتقات فنلی و آمینی)

  • عوامل ضد الکتریسته ی ساکن

افزودینهایی که با عنوان عوامل ضد الکتریسته ی ساکن شناخته میشوند باعث بهبود قطبیت پلیمر میشوند وهرچقدر این قطبیت بهبود پیدا کند مانع از تجمع گرد وغبار و بار الکتریکی در سطح پلیمر میشود. مانند اسید فسفریک

  • تاخیر اندازهای شعله

تاخیر انداز های شعله افزودینهایی هستند که در هنگام آتش سوزی از پیشرفت شعله جلویری میکنند و یا اینکه با جذب انرژی حرارتی از پیشرفت شعله و اشتعال پلیمر جلوگیری میکنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

NadPolymer

صنعت تولید رزین در ایران سابقه ای بالغ بر چند دهه دارد و وارد شدن به این بازارو رقابت با شرکتهای بزرگ و صاحب سبکِ این صنعت تنها در سایه رضایمندی مشتریان و تامین نیازه و خواسته ی آنها ممکن است. در حال حاضر شرکت ناد پلیمر با ظرفیت تولیدِ بالغ بر 20 هزارتن انواع رزین (10 هزارتن رزین پلی استر غیر اشباع ، 3 هزارتن رزول و 7 هزارتن انواع رزین اکرلیک) در سال در حال خدمت رسانی به صنعت مواد شیمیایی کشور است و در صورت نیاز شرکتهای تولیدی آماده ارائه انواع رزینهای سفارش نیز هست.

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای برزگر

مسئول فروش

آقای برزگر

خانم مظفری

مسئول فروش

خانم مظفری